'Cup'ışalım mı? By Hanse

Tekne, yelken ve deniz kültürü dergisi Naviga’nın yayın hayatına başladığı 2003 yılının eylül ayından beri düzenlediği 'Cup'ışalım mı? İstanbul’da başladığı seyrine Bodrum’da devam ediyor. 2003’te Suadiye Yacht Kulübü çatısı altında start alan yat yarışları, 13 teknenin katıldığı günlerden 2012 yılına kadar büyüyerek İstanbul parkurunun en çok katılımlı ve en çok ödül veren mücadelesi oldu. 2014 yılında ise İstanbul Boğazı’nda düzenlenen efsane yarış ve ödül töreni ile İstanbul parkuruna veda etti.
2015, 'Cup'ışalım mı?’nın sadece yarışçıların değil 7’den 70’e her denizseverin keyif alacağı bir seyre, farklı su sporlarına ve eğlenceli etkinliklerin bir araya geldiği bir deniz festivaline dönüştüğü yıl oldu. Bu dönüşüm, her yıl artan katılım sayısı ile 'Cup'ışalım mı?’yı Bodrum Yarımadası’nın en sevilen deniz festivali haline getirdi. 2022’ye kadar Bodrum-Turgutreis’te yapılan festival bu yıl ilk kez Gökova Ören Marina’ya taşınıyor. Gökova’nın eşsiz manzarası eşliğinde ‘cup’ışan Hanse ve Moody’ler ile üç günlük muhteşem bir etkinlik planlanıyor.
Başladığı günden beri etkinliğin amacı hep daha fazla insanı denize çıkarmaktı. Bu nedenle 'Cup'ışalım mı?’da hiçbir zaman kayıt ücreti olmadı. Eğlence ve ikram bütün hafta sonunu kapsayacak şekilde gerçekleştirildi. Mottomuz ilk günden bu yana hiç değişmedi; kahvaltı, hediyeler, eğlence bizden; denizde rekabetin tadına varmak sizden!