Sponsorlar

 

 

Eğlence ve heyecan ‘Cup’ışalım mı? etkinliklerinin diğer adı. Her sabah D-Marin Turgutreis Yacht Club’da verdiği kahvaltılarla katılımcıları bir araya getirerek etkili bir iletişim ortamı oluşturuyor. ‘Cup’arty’de sunduğu hediyelerin büyüklüğüne ise henüz ulaşabilen olmadı. Festival çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikler, sosyal medya (Facebook, Instagram) ve kendi adıyla oluşturulan internet sitesi üzerinden güncel olarak takipçilerle paylaşılıyor. Festival ile ilgili haberler hem ulusal hem de yerel yayınlarda yer buluyor. Etkinlikler sona erdiğinde festival ile ilgili -içerisinde sponsor firmalarının isim ve fotoğraflarının da bulunduğu- geniş bir dosya haber Naviga dergisinde yer alıyor. Tüm bu mecralar ana sponsor başta olmak üzere, alt sponsorların tanıtımlarına katkıda bulunmak için kullanılıyor.

Ana sponsor

nissan.png

Merkezi Japonya’nın Yokohama kentinde bulunan NISSAN; Asya ve Okyanusya, Afrika, Orta Doğu ve Hindistan, Çin, Avrupa, Latin Amerika ve Kuzey Amerika olmak üzere altı bölgede operasyonlarını sürdürmektedir. NISSAN Motor Corporation, NISSAN, INFINITI ve Datsun markalarıyla altmıştan fazla modelden oluşan zengin bir ürün yelpazesine sahiptir ve 2017 mali yılında dünya çapında yaklaşık 5,77 milyon araç satışı gerçekleştirerek 11,9 trilyon yen (108,2 milyar dolar) gelir elde etmiştir. 1 Nisan 2017 tarihinde yıllık gelirini %30 artıran NISSAN, 2022 mali yılı sonunda 16,5 trilyon yene (150,1 milyar dolarda), nakit akışını da 2,5 trilyon yene (22,7 milyar dolara) çıkarmaya yönelik altı yıllık bir süreci kapsayan M.O.V.E. 2022 planını uygulamaktadır. NISSAN, M.O.V.E. 2022 planının bir parçası olarak elektrikli araçlar segmentinde, dünyanın en çok satan elektrikli aracı NISSAN LEAF ile simgeleşen liderliğini güçlendirmeyi hedeflemektedir. NISSAN’ın 1999’dan beri Fransız Renault ile iş birliği neticesinde sürdürdüğü ittifak, NISSAN’ın 2016’da Mitsubishi Motors hisselerinin %34’ünü satın almasıyla birlikte Renault - NISSAN - Mitsubishi ittifakı olarak devam etmektedir. Bugün dünyanın en büyük otomotiv ittifakı olan Renault – NISSAN – Mitsubishi, 2018’de 10,76 milyon araç satışı ile dünyanın en çok satan otomotiv grubu olmuştur.

NISSAN’ın ürünleri, hizmetleri ve daha fazlası için  www.NISSAN-global.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Alt sponsorlar

DMARIN Turgutreis Logo01.png

Doğuş Grubu bünyesinde hizmet veren D-Marin, bu sektörde standartları belirleyen marka yaratmak amacıyla kurulmuştur.

D-Marin; İyon, Ege ve Adriyatik denizlerindeki benzersiz 11 marinasıyla, Doğu Akdeniz Çanağı' nın en büyük marina zincirlerinden biri olarak rekreasyonel yatçılığı teşvik etmek, sunduğu altyapısıyla doğal su yollarına erişim sağlamakta ve ekonomik olarak da yerel istihdama ve büyümeye hizmet eden sürdürülebilir faaliyetler göstermektedir.

Grup, faaliyetlerine D-Marin Turgutreis ile 2003 yılında başlamış, 2009 yılında D-Marin Didim ve 2010 yılında da D-Marin Göcek ile Türkiye'deki marina ağını genişletmiştir.

D-Marin, 2009 yılında yurtdışına açılarak Šibenik’ te bulunan D-Marin Mandalina ile Hırvatistan’da faaliyetlerine başlamıştır. Nisan 2012’de Hırvatistan’ın en büyük marinası D-Marin Dalmacija ve butik marinası D-Marin Borik gruba dahil olmuştur.

D-Marin, Aralık 2012'de Lamda Development ile imzalamış olduğu ortaklık anlaşmasıyla, dünya standartlarında bir süperyat marinası olan Flisvos Marina’yı ve Kiriacoulis Mediterranean Cruises Shipping ile kurduğu ortaklık neticesinde, Yunanistan’da bulunan Gouvia, Lefkas ve Zea marinalarını bünyesine katmıştır. D-Marin son olarak, Ocak 2018’de imzalanan yönetim sözleşmesi ile Karadağ’da bulunan Portonovi Marina’nın işletmeciliğini üstelenmesiyle toplam bağlama kapasitesini 8.471’ e çıkartmıştır.

Aralık 2015'te, MB'92 ile Barcelona'da yapılan ortaklık anlaşmasıyla yatçılık sektöründe, süperyatlara verdiği bakım ve onarım hizmeti ile faaliyet alanını genişletmiş, Nisan 2017'den itibaren, Fransa'daki 200 metre uzunluğundaki rıhtımı ile Blohm + Voss La Ciotat ve Ekim 2017’den itibaren Compositeworks, süperyat bakım ve onarımında 25 yıllık tecrübe ve bilgiye sahip MB92 tarafından yönetilmeye başlanarak D-Marin ailesine katılmıştır.

www.d-marin.com

Beneteau---Signature.png
tezmarin.png

Tezman Holding A.Ş. tarafından 1996 yılında kurulan Tezmarin Turizm ve Ticaret A.Ş bugün Türkiye'nin en büyük yat distribütörüdür. 

Ofis ve teknik olarak genel müdüründen en küçük personeline kadar profesyonel denizci olan deneyimli ekibiyle; Türkiye'nin tüm sahillerinde en iyi satış sonrası hizmeti sunan Tezmarin, 130 yılı aşkın geçmişiyle yat üretimi konusunda dünya lideri olan Group Beneteau’nun ürünlerini pazarlıyor. 2008 yılında 500'e yakın Beneteau dünya distribütörleri arasında birinci olan Tezmarin, başarısını tüm dünyaya kanıtladı ve 2019 yılına kadar her yıl bu birinciliğini devam aynı şekilde devam ettiriyor. 

Group Beneteau, French Merchant Navy, Bureau Veritas ve CE Standard'lari gibi en yüksek kalite kriterlerine uygun, dünyanın en büyük yat üreticisidir. Beneteau’nun yanında gruba ait CNB, Lagoon Catamaran, Monte Carlo Yachts, Aquila Power Catamarans, FourWinns, Wellcraft, Glastron ve Pirelli Tecnorib gibi dünya markalarının da pazarlaması Tezmarin tarafından yapılıyor.

Dünyanın en prestijli markalarının ürettiği, standart teknelerden özel üretim yatlara kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Tezmarin, uzman denizci ekibi ile tüm dünya markalarını çatısı altında toplamayı ve müşteri memnuniyetini temel alarak uluslararası platformda sektörün ilk sıralarında yer almayı hedefleyerek hizmet veriyor.

www.tezmarin.com

Chocolate_Logo_kesiksiz.png

Türkiye’de kendi çikolatasını üreten ilk ve tek moda markası olma ayrıcalığını taşıyan Vakko’nun, çatısı altında dünyanın en iyisi 'İsviçre çikolatası' esas alınarak yaratılan Vakko Chocolate,  1989 yılından bu yana özel formülünü en iyi kalite kakao çekirdeği, kakao yağı ve farklı tatlarla birleştirerek Türkiye’nin en lezzetli çikolatalarına ismini veriyor. Vakko’nun 35 yıl önce Pupa Yelken Yarışları'yla başlayan yelken serüveni, 2005 yılında gerçekleşen Vakko Sailing Cup, hemen ardından W Collection Sailing Cup Bosphorus gibi Türkiye’de düzenlenen çok özel yarışlara ev sahipliği yapmasıyla ve halen Vakkorama Sailing Team ile yelken dünyasına heyecanı ve çoşkuyu yaşatmasıyla devam ediyor. 

www.vakko.com

doblin yelken logo.png

1985 yılında başlayan yarış kariyerlerine 1993 yılından itibaren yelken üretimi ve tasarımı tecrübelerini katan ekibimiz dünyanın en büyük iki firmasından biri olan Quantum Sail Design Group Türkiye'de Doblin Yelken tarafından temsil ediliyor. Doblin Yelken, 2008 yılında İstanbul Tuzla’daki merkez loftunda faaliyete geçti.

IRC yarış sisteminin çıktığı ilk günden itibaren tüm güncellemeleri takip eden uzman ekibi ile yarışa gönül verenleri parkurlardan podyuma taşımak için en ‘performanslı’ yelkenleri tasarlıyor ve üretiyor. Tüm bu tasarımları güncel kumaş ve aksesuarlarla üretiyor, Avrupa’daki loftlar ile aynı anda müşterilerin kullanımına sunuyor.

www.doblin.com.tr

Garmin_Logo_Rgsd_Tag_White.png

Tutkularınızın peşinden özgürce koşabilmeniz için hayatınızı kolaylaştıracak ürünler üretiyoruz. GPS, navigasyon ve giyilebilir teknolojiyi; otomotiv, havacılık, denizcilik, outdoor ve fitness pazarında sizler ile buluşturmak bizler için gurur verici. Çünkü bizler için her gün yeni yenilikler için bir fırsat ve kendinizi yenmeniz için başka bir şans.

Türkiye’de sporun daha bilinçli şekilde yapılabilmesi ve sağlıklı yaşam kültürünün yayılması amacıyla çeşitli etkinliklerde yer alıyoruz ve almaya devam edeceğiz. Hayatınızın bir parçası olacak kaliteli ürünleri yine hayatınızı kolaylaştırmak için üretecek ve sizlerin yanında olacağız.

www.baytekin.com.tr

Hifilife.png

SENNHEISER

Dünyanın en iyi ses teknoloji ürünlerinin üreticilerinden biri olan Sennheiser yarının ses dünyasını şekillendiriyor. Bu vizyonun temelini köklü tarih, inovasyon kültürü ve mükemmellik tutkusu oluşturuyor.

Ürettiği kulaklık, mikrofon ve diğer tüm teknojloilerde Sennheiser için “İyi ses” yeterli değildir. Mükemmel sesi elde etmek için sese bir hayat vermek isteyen Sennheiser bu nedenle kullanıcılara ses evreninin tüm kapılarını açmak istiyor.

Dr. Fritz Sennheiser tarafından, 1945 yılında Almanya’nın Hannover kentinde kurulduğundan beri Sennheiser, ses endüstrisinde sürekli trendleri belirliyor. Günümüze kadar yenilikçilik, ilham, merak ve tutku ile ortaya çıkan ürünler ve hizmetler büyük başarıya sahip olmuştur. Sennheiser, kullanıcılar için ses kaydetme, aktarma veya oynatma ihtiyacı olan her yerde gururla yer almaktadır.

Kulaklıklar, mikrofonlar ve çok yönlü ses çözümleri Sennheiser’ın sahip olduğu güvenilir servis ve personel sebebiyle tüm dünyada en çok tercih edilen ürünler olmuştur. Kullanıcıları arasında sanatçılar, DJ’ler, pilotlar, bilim adamları, ses teknisyenleri ve dünyanın her köşesinde yer alan müzik tutkunları olan Sennheiser, ismini daima üstün kaliteli ürünler, en üst düzeyde ses kalitesi ve mükemmel hale getirilmiş dinleme keyfi ile yan yana tutmaktadır.

Mükemmellik Sennheiser’ın tutkusunun kaynağıdır.

 

BIRCOM

Bircom’un şirket kültürü net, yalın, eğitimli ve esnektir. Bircom inovatiftir ve değişime adapte olur. İşine tutkuludur ve bunu karşısındakine hissettirir. Tüm bu kavramlarla, Bircom işini doğru yaparken merkezine bir ideal koyar ve onu sahiplenir. Bu ideal, insanların ihtiyaçlarını maksimum değerlerle karşılarken onlara keyif katarak deneyimlemesini sağlamaktır. Bircom, müşterilerinin ihtiyaçlarına ve amaçlarına en iyi teknoloji deneyimi ile kavuşması için vardır.

1972 yılından beri her dönemde teknolojiyi odağına alarak yarınlar için çalışan Bircom, Sanayi Bakanlığı’nın desteği ile kurulan Ar-Ge merkezinde katma değer ve iyi teknolojiler üretmeye odaklanır.

Türkiye'nin ilk ve tek stand up paddle (SUP)-kürek sörfü markası olan Haute Boards, ispatlanmış kalitesini ve yenilikçi çizgisini her gün biraz daha ileriye taşıyor. Bu keyifli su sporuna başlamak ve hemen keyfine varmak için gerekli olan tüm ekipmanı bulabileceğiniz Haute Boards artık D-Marin Turgutreis’teki showroom’uyla hizmet veriyor. Bodrum’a yolunuz düştüğünde Haute Boards’un en güzel ürünlerini ve Türkiye’de bir ilk olan şişme windSUP modelini yakından incelemek üzere showroom’a bekleniyorsunuz.

It’s time to stand up!

www.hauteboards.com

oakley.png

1975 yılında Güney Kalifornia’da kurulan Oakley, dünyanın lider spor ve lifestyle markalarından biridir. Profesyonel sporcuların ihtiyaçlarına yenilikçi bir teknolojiyle üstün tasarımlı ürünler sunan Oakley, dünyanın en iyi sporcularına, en iyi performansı elde etmelerini sağlayan ürünler geliştirirken, günlük kullanıma uygun ürün yelpazesine de görüş kalitesini artıran teknolojileriini entegre ederek her kesime hitap ediyor.

Prizm™ Lens Teknolojisi sayesinde renkler ve ayrıntılar iyileştirerek görsel zenginliğin yanında, zorlu zemin ve ortamlarda fonksiyonel faydalar sunulurken, Patentli HDO®teknolojisi ile daha açık ve keskin bir görüş sağlanarak distorsiyon azaltılır, HDPOLARIZED™ lensler ise yansımaları %99 oranında önleyerek en iyi spor performansı için gerekli keskin görüşü sunar. Çerçevelerde ise Unobtanium malzeme ve Three Point Fit Teknolojileri gün boyu konfor sağlar.

Oakley güneş gözlüğü kategorisine getirdiği ileri teknolojisi ile kullanıcılarının vazgeçilmezi olmuştur

PortRoyalePolo vector logo-1.png

Özgür ruhlu erkekler için ‘stil sahibi polo’lar yartan Port Royale, 2015’ten bu yana her sezon farklı ilham kaynaklarıyla hazırladığı koleksiyonlarında canlı renkleri markaya özgü desenlerle bir araya getiriyor. 17.yy ’da yaşamış Karayip Korsanları’nın Jamaika’daki limanı Port Royale’den yola çıkan marka, bu bölgenin tropikal esintisini, deniz tuzuyla birleşen kokusunu ve özgür ruhunu tasarımlarına yansıtıyor. Marka, geçmişin gücünü günümüzün dinamizmiyle harmanlayarak alışılmış ‘polo shirt’lere yeni bir yorum getiriyor. Mevsimlerin etkilerini göz önünde bulundurarak hazırlanan koleksiyonlarda polo tasarımlarına kış aylarında trikolar, yaz aylarında ise koton-keten karışımlı ve indigo görünümlü t-shirt ve gömlekler eşlik ediyor. Yaz mevsiminde erkek modasının başrolündeki bermudalar ve şort mayolar da yine Port Royale reyonlarında boy gösteriyor. Online ve perakende olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında birçok satış noktasında yer alan Port Royale, denizin ruhunu şehir hayatının dinamizmine adapte ediyor. Gerçek farkın ancak detaylara ve ustalığa verilen önemle ortaya çıktığına inanan markanın bu felsefesi tüm koleksiyonlarına yansıyor. Port Royale tarz sahibi, özgüvenli ve modern dünyadaki duruşuyla fark edilen erkeklerin ihtiyaç ve arzularını yakalamayı başarıyor.

www.portroyale.com.tr

Lactone Logo.png

L’actone International Group, parfüm sektörünü yepyeni bir parfüm markası ve benzersiz bir mağazacılık konseptiyle tanıştırdı. Marka, Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan koku arındırma kabini ve kişisel koku analizi testi uygulamalarıyla farklı bir alışveriş deneyimi sunuyor. Amerika’da oluşturulan L’actone mağazacılık konsepti, koku esansları kendi bünyesindeki Fransız uzmanlar tarafından geliştirilerek üretilen uluslararası bir parfüm markasına dönüşmüş. 3.000 metrekare kapalı alana sahip L’actone üretim tesislerinde, güçlü Ar-Ge ekibi ve en son teknolojilerle donatılmış modern fabrikada uzman yöneticilerin sıkı kalite kontrolleriyle üretim yapılıyor. Parfümlerin içerisinde kullanılan koku hammaddeleri tamamen doğal ve bitkisel yağlardan üretiliyor. L’actone, koku esansları çözümü için %100 bitkisel alkol kullanıyor ve üretim esnasında hiçbir şekilde hayvanlar üzerinde testler yapmıyor.

“1998 yılında kurulan İstanbul Teknik Boya ve Kimya, kurulduğu günden bu yana Türk denizcilerinin tüm boya ve kaplama ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Teknomarin Yat Boyaları markasıyla geliştirdiği ve ürettiği üstün kaliteli yerli yat boyası ürünleri ile Türk denizlerinde seyir yapan yelkencilerimizin ve denizcilerimizin ilk boya tercihi olmaktadır. Yaptığı AR-GE yatırımları ile artık ithal ürünlerde bile muadili bulunmayan yüksek yat boya teknolojilerini Türk denizcileri ile buluşturan Teknomarin Yat Boyaları, ayrıca çeşitli yarış sponsorlukları ve Seddülbahir, Neptün, Dingo gibi klasik teknelere yaptığı restorasyon destekleri ile Türk denizciliğinin gelişmesine katkıda bulunmaya da çabalamaktadır.”

www.teknomarin.com.tr 

image001.png

2002 yılında ilk yat yakıt ikmalini gerçekleştiren Asmira Marine; 40 yıllık köklü grup geçmişini ve deneyimini, filosundaki deniz ve kara tankerlerleri sayesinde tek seferde 1.000.000 litre ikmal yapabilme gücü, D-Marin Turgutreis, D-Marin Didim, D-Marin Göcek, D-Marin Portonovi ve Kuşadası Setur Marina’da bulunan yüksek standartlarda donatılmış akaryakıt istasyonlarıyla hizmet vermektedir.

Tüm faaliyetlerini Avrupa standartlarında gerçekleştiren Asmira Marine, uzun yıllara dayanan deneyim ve birikimini yat temizlik, bakım ve onarım hizmetlerine de yansıtarak misafirlerine ‘’360 derece Hizmet’’ anlayışı ile ayrıcalıklı servis sunmaktadır.

www.asmira.com.tr

Tekne, yelken ve deniz kültürü dergisi Naviga, yayın hayatına başladığı 2003 yılının eylül ayından beri 'Cup'ışalım mı? Yat Yarışları'nı düzenlemeyi sürdürüyor. Suadiye Yacht Kulübü çatısı altında start alan organizasyon, 13 yatın katıldığı o günlerden bugünlere büyüyerek İstanbul parkurunun en çok katılımlı ve en çok ödül veren mücadelesi oldu. Naviga Dergisi gerek kitapları, gerek gazetesi ve internet siteleriyle amatör denizcinin, yelkencinin, sportif balıkçının, yarışçının, 7'den 70'e denize gönül veren herkesin takip ettiği tek yayın olma özelliği ile sektörün nabzını tutmayı sürdürüyor.

www.navigamagazin.com

www.naviga.tv

www.facebook/NavigaMagazin